Trafili Państwo na mają stronę za sprawą zainteresowania tą szczególną rasą jaką jest Basenji. Nie bez przyczyny użyłem słowa szczególną bo faktycznie Basenji jest wyjątkową rasą zestawiając ją z innymi czworonogami. Wiem co piszę bo od zawsze są psy w moim otoczeniu i miałem to szczęście, że mogłem sporo się o nich dowiedzieć jak również móc wybrać to co najlepsze dla siebie

 

- A jest nim bezapelacyjnie rasa BASENJI 

 

Pomyślą sobie Państwo, - Ech kolejny, który ślepo chwali swoje wybory! Ale tak nie jest :) 

Naszą dewizą jest to by się otaczać wszystkim co myśli, pięknie wygląda jak również nie przytłacza sobą. Basenji jest mądre, przepiękne, oryginalne jak również kompaktowe. 

Basenji Nirse żyją w centrum Polski. Obcujemy ze swoimi towarzyszami od jedenastu lat. Zawsze mamy w domu mało psów. Kochamy się w umaszczeniach czarno-białym i rudo-białym. Nie żyjemy z psów. Zawsze starannie dobieramy skojarzenia bo to ma być coś na co chcemy później patrzeć przy jednocześnie doskonałym zdrowiu. Kładziemy nacisk na charakter, który ma być współczesny czyli przyjazny dla otoczenia.  Często też nie mieszamy w rodowodach wszystkich umaszczeń czym nie zawężamy późniejszym pokoleniom możliwości krycia różnymi osobnikami. Kochamy siebie dla siebie jak prawdziwa rodzina. Z racji doświadczenia, wiedzy i tzw oka nasze psy są bardzo wysokiej jakości w rasie. Stawiamy w życiu na komfort, a wystawy robimy okazjonalnie z dużymi sukcesami chodź to jest miłe ukoronowanie naszej pracy hodowlanej to i tak wiemy co mamy w domu:) 

Zapraszamy do kontaktu osoby myślące, ceniące te wartości które wymieniłem powyżej. Ludzi otwartych na świat i na inne istoty. Wyobraźnia też bardzo w cenie jak i chęć pracy z psem. 

Do tej pory w naszej hodowli i pod naszym przydomkiem urodziło się trzynaście miotów basenji i trzy mioty whippetów. To jest za każdym razem wielkie wydarzenie i radość dla całej rodziny. Szczenięta dorastają z nami od samego początku.